09/2018

Třetí letošní zakázka je atypická tím, že si panely zhotovil sám stavebník, včetně montáže a celé další výstavby. Dlužno říct, že se jedná o šikovného stavebníka, živícího se i truhlařinou. Na této stavbě bylo moto "rychle, efektivně a bez překročení ceny". Myslím, že výsledek se podařil. 

08/2018

Úspěšně převážíme slaměné panely na první letošní zakázku v Praze Lipencích, do krásné ale dopravně obtížné lokality - chatové osady s úzkými cestami, stromy a živými ploty. A vzápětí již bouráme původní chatu na sousední parcele (druhá letošní zakázka), abychom uvolnili místo pro nový rekreační objekt, který budeme realizovat formou stavby na klíč. Zadání i forma rozsahu je zajímavé, bude to výzva.

07/2018

V poměrně značném tempu dokončujeme výrobu dřevoslaměných nosných panelů pro jednu ze dvou zakázek v Praze Lipencích. Po nalisování slámy do panelů se ořezává přečnívající sláma, doplňuje konopná izolace do míst né zcela vyplněných slámou a nebo se doplňují statické výztuhy rohových panelů či překladů. První zakázka (právě dokončovaná) bude provedena svépomocí a stavebník objednal pouze výrobu panelů a zajištění převozu na místo stavby. Výrobu panelů na druhou zakázku do Lipenců začínáme hned poté. 

06/2018

Začátek výroby je vždy práce se dřevem. Řežeme jednotlivé dřevěné prvky z hoblovaných KVH hranolů, spodní a horní desky z překližky a celé to sestavujeme do podoby jednotlivých panelů ale bez slámy. Každý panel má svůj výrobní list, výkres a evidenční číslo. Takto vzniklé dřevěné konstrukce čekají na plnění slámou. 

03/2018

Začínáme se rozkoukávat v hale plné balíků slámy. Je třeba nově uspořádat jednotlivé pozice pro výrobu panelů. Tedy místo pro výrobu dřevěných konstrukcí, pracoviště kolem našeho pneumatického lisu, místo pro ořezávání a finalizaci panelů a také sklad hotových panelů. 

08/2017

Podařilo se slisovat poblíž haly za ideálního počasí cca 2000 balíků a včas je převézt pod střechu. Jsme připraveni na výrobu panelů pro další stavební sezónu 2018.

  • Facebook Sociální Icon

@2023 by Samuel Glade | Landscape Architect | Proudly created with Wix.com